Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
home
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Fan Klub Rodézskych Ridgebackov SK, záujmový klub


Fan Klub RRSK vznikol v roku 2015 a stal sa novým partnerom informačného portálu RRSK s cieľom zachovania a podpory 20 rokov budovaných informačných hodnôt o plemene na portáli rr.sk. Svojou činnosťou nadväzuje a dopĺňa niektoré aktivity chovateľského klubu, nevykonáva však chovateľský servis. Naším záujmom je združovať majiteľov psov plemena rodézsky ridgeback, štandardných, ale aj tých neštandardných bez výstavných a chovných predpokladov a svojou činnosťou im poskytnúť plnohodnotné zmysluplné vyžitie v športovej a inej záujmovej činnosti. Organizujeme klubové dni, socializačné výcvikové dni pre šteniatka a mladých psov, skúšky poslušnosti, prehliadky a zabezpečujeme povahové testy pre plemeno Rodézsky ridgeback.

Sme záujmový klub, máme záujem o blaho plemena a jeho majiteľov. Spoločne s informačným portálom RRSK ctíme a archivujeme jeho históriu s cieľom informovanosti a propagácie plemena. Konáme a budeme vždy konať v prospech ridgebackov. Odmietame politiku a slabosť ľudských vlastnosti ako je revanš, závisť a zloba. Sme tu pre psov, ktorí tieto pojmy nepoznajú a ľudí, ktorí sa stotožňujú s touto ideou.


V roku 2016 sme sa podieľali na organizovaní historicky významnej udalosti plemena, ktorou bola oslava 25-ročnice plemena na Slovensku. Pri tejto príležitosti boli dňa 28. mája 2016 vo Vrútkach udelené a odovzdané ocenenia osobám za ich dlhoročnú aktívnu činnosť a osobný prínos pre rozvoj a propagáciu plemena Rhodesian Ridgeback.

Spoločne s informačným portálom RRSK každoročne organizujeme *RRSK Annual Show* venované ridgebackom. Výstavy sa konajú v príjemnej neformálnej atmosfére, sú prístupné psom plemena RR s PP štandard i neštandard v majetku členov i nečlenov. Výstava je "unoficial" bez zadávania FCI titulov. Posudzuje sa komisionálne chovateľmi a odborníkmi plemena, hodnotí sa kvalita psov, exteriér a prirodzené správanie sa v kruhu s ohľadom na ich pohodu, nie umenie handlerov. Zadaných je viac pekných cien a titulov ako na bežných výstavách, tak, aby bolo ocenených čím viac psov.

2x do roka organizujeme pre majiteľov i záujemcov o plemeno klubové dni. Na týchto neformálnych stretnutiach sa schádzajú rodiny s deťmi, šteniatkami, mladými psami a na rôznych súťažiach aj dorastenci, staršie psy i veteráni. Počas klubových dní je neviazaný voľný program zameraný hlavne na hry, socializáciu psov a spoločné vychádzky. Je to príležitosť na výmenu názorov na starostlivosť, výchovu a výcvik ridgebacka, spoločný nácvik poslušnosti, vystavovania, agility, oboznámenie sa s coursingom a mnoho ďalších aktivít s ridgebackmi. Večer klubových dní patrí dlho do noci dobrému vínu a grilovaniu dobrôt pri ohni.

Všetky tieto stretnutia organizujeme v strede Slovenska, tak, aby boli všetkým rovnako prístupné.


Copyright ©www.rr.sk Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!
Publikované : 2005-11-08 (10374 čítané)

                     © 2005 © 2024 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:19
štatistiky
RR-shop