Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Špeciálny tréning dostihov  
Autor: Jana Kovářová| Štvrtok, 04.06.2009 | Téma: Šport (4022 čítané)
 

V sobotu 30.5.2009 sa v rakúskom Marcheggu konal tréning dostihov špeciálne pre plemeno RR. Aj napriek spočiatku nepriaznivému počasiu sa tu zišlo 21 RR z Českej republiky, Slovenska a Rakúska. Na tréning prijali pozvanie aj dvaja známi rakúski výstavní posudzovatelia a špecialisti na plemeno RR pani Elizabeth Hammerschmid a pán Franz Zimmerman.
Zo Slovenska zavítalo na dráhu 6 RR, z toho traja úplne po prvý krát. Najmladšou účastníčkou bola TUSANI ICE ZAFFI, ktorá na svoj vek sotva 5 mesiacov prejavila veľmi pekný záujem o návnadu, podobne ako aj úplná mladá začiatočníčka CALI LIVINGSTON RHODESIAN. Ďalším zo Slovenska bol mladý pes HUGO AQUILA BOJNICE, ktorý napriek svojim zatiaľ minimálnym skúsenostiam s coursingovým strapcom sa na dostihovej dráhe správal takmer ako profesionál. Veľmi pekný beh predviedla aj mladá fenka TUSANI FAMOUS SHEENA, ktorú od oficiálnej dostihovej licencie delí už len krôčik. Samozrejme nemohli chýbať ani slovenskí dostihoví profíci AMAL Z ADAROVA DVORA a BONY.
Z dôvodu zachovania bezpečnosti našich štvornohých miláčikov si prvý beh všetci precvičili na skrátenej dráhe kvôli dažďom zmáčanej trati, no a po jej vysušení už nič nebránilo, aby si ďalšie dva behy užívali na dráhach 80m/360m/480m - podľa veku a skúseností, s riadnym meraním času. Dúfam, že všetkým zúčastneným sa na dráhe páčilo a verím, že s mnohými sa budeme pravidelne stretávať na tradičných nedeľňajších tréningoch na tejto dráhe.
Ďakujeme klubu ARH Marchegg, ktorý nám umožnil trénovať v tento deň na ich dáhe a samozrejme srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave, organizácii a bezproblémovom priebehu tejto akcie. Tešíme na naše ďalšie stretnutia na dostihovej dráhe v Marcheggu.

Fotogaléria od Elizabeth Hammerschmid
Fotogaléria od Kateřiny Novotnej

Dovidenia a športu zdar!

Jana & Amal

 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2024 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:21
štatistiky