Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Special coursing RR Fest Radslavice u Přerova  
Autor: Jana Kovářová| Piatok, 12.05.2006 | Téma: Šport (4001 čítané)
 

Táto špeciálna coursingová akcia pre RR bola zorganizovaná Združením Moravskoslezského coursingu pod záštitou Klubu chovatelů rhodesian ridgebacků v príjemnom prostredí konského závodiska v Radslaviciach. Zúčastnilo sa na nej 32 RR psov a feniek s PP, ktorí boli rozdelení do kategórií profi, amatér, baby a veterán, v každej s ohľadom na pohlavie. Veková kategória účastníkov bola rozmanitá - od 6 mesiacov do 12 rokov. Pre psíkov bola pripravená náročná trať s množstvom prírodných prekážok. Všetci RR bojovali v oboch kolách vzhľadom na svoj vek a skúsenosti s behom za návnadou veľmi húževnato, a tak opäť nám majiteľom potvrdili, že sú skutočnými športovcami telom i dušou. Za svoj výkon bol každý účastník bodovo ohodnotený rozhodcom. Pred záverom programu si mohli tí odvážnejší nesúťažne vyskúšať netradičný ale veľmi zaujímavý prechod cez írsku lavicu, zoskok do vodnej priekopy a následne beh cez vodný brod.

Akcia končila záverečným vyhodnotením všetkých účastníkov a odmeňovaním cenami. Nádherné poháre získali RR v každej kategórii od 1. po 5. miesto. Jediný zástupca zo Slovenska Amal z Adarova dvora získal v kategórii profi psov za 1. miesto zlatú medailu a titul „Šampión KCHRR v coursingu roku 2006“, zároveň tak získal najvyššie bodové hodnotenie zo všetkých účastníkov. Spolu s ním získali tento titul aj tí najlepší v ostatných kategóriách, to boli: Eržika Bíle Karpaty (profi fena), Adam z Putinských vrchů (amatér pes), Fibi Saranga (amatér fena, Andy Malabaska (baby pes), C Hanyia Slunce Života (baby fena) a Cookie Kosovská víla (veterán fena).

Nekonečná chvála patrí organizátorom, personálu a sponzorom, ktorí 1. ročník RR Festu perfektne pripravili a profesionálne zabezpečili jeho celý priebeh po organizačnej aj technickej stránke.
Už teraz sa veľmi tešíme na budúci 2. ročník „Rodesian Ridgeback Festu“.

Podrobné výsledky, reportáž a množstvo fotografí z tejto akcie nájdete na www.mscoursing.com

Jana Danišovská + RR Amal z Adarova dvora

   

   

   

   

   

   Poznámka: článok neprešiel jazykovou úpravou
 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2024 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:52
štatistiky
RR-shop