Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Ridgeback a víno  
Autor: Monika Tušanová| Nedeľa, 26.03.2006 | Téma: iné... (8205 čítané)
 


Nedá mi nepochváliť sa vám lahodným zážitkom chute afrického vína s vôňou “ridgeback“ atmosféry, ktorý sme s Richardom osobne v Dánsku zažili. Po úspešnom krytí Perla x Buksie vytiahli majitelia Buksieho fľašu vína, ktorú dlho schovávali pre zvláštnu príležitosť. Nebolo to hocaké víno! Už vineta prezrádzala exotický a pre nás, tých “RR postihnutých“, vzácny pôvod. Chuťou bolo lahodné ako väčšina juhoafrických vín, plné slnka. Po príchode domov nám nedalo a začali sme pátrať po pôvode tohto vína a natrafili sme na zaujímavú webstránku: www.ridgebackwines.co.za, odporúčam do pozornosti.
Ďalej od pani Sian Hall, žijúcej v Afrike, sme dostali zaujímavú fotografiu a ďalšie zaujímavé informácie, o ktoré sa chcem s vami tu podeliť.

Farma Vansha stojí blízko mestečka Paarl. Do roku 1998 produkovala prevažne ovocie, avšak noví majitelia manželia Cole-oví farmu premenili na vinársku. Ich prvé vinobranie bolo už v roku 2000. V 2001 roku sa preslávili vínom značky “Shiraz“, ktoré bolo ocenené päť hviezdičkovou plaketou. Týmto úspechom nadšení a povzbudení majitelia vybudovali na farme moderný vinársky závod s ročnou kapacitou spracovania 200 ton hrozna.
Ridgeback Wines dnes exportuje vína lahodných chutí značky “Ridgeback Shiraz“ a “Ridgeback Viognier“ do deviatich krajín sveta.

Na fotografii je časť psej svorky žijúcej na farme Vansha Wine, odkiaľ pochádzajú vína značky Ridgeback Wines. Zľava je Chimani, jeden z mnohých na farme žijúcich ridgebackov, spolu s Boerboelmi (Africkými mastinmi) Max a Nyika. Na tej istej farme žije aj ridgeback Rudolph, podľa ktorého bol navrhnutý logotyp značky vín “Ridgeback wines“.
Meno pre Ridgeback Wines bol inšpirovaný psami žijúcich na farme, ale čiastočne aj kvôli rodézskemu pôvodu managerov a riaditeľov farmy.

Čo sa stalo s majiteľom klobúka, ktorý drží ridgeback v papulke, sme sa žiaľ nedozvedeli...

Na zdravie všetkým ridgebackom!
Monika Tušanová, TUSANI kennel, 03/2006foto: Monika Tušanová a Sian HallPoznámka: článok neprešiel jazykovou úpravou
 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2024 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:52
štatistiky
RR-shop