Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
home
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Victory Show 28.3.2014 – Šampión šampiónov 2013  
Autor: RRSK| Pondelok, 31.03.2014 | Téma: Aktuality (1629 čítané)
 
Tohto roku bolo vyvrcholenie výstavnej sezóny roku 2013 Victory Show – Šampión Šampiónov na netradičnom mieste v Nitre. Jubilejný 15. Ročník Victory Show prebiehal na výstavisku Agrokomplex s výbornou organizáciou a ešte krajším slnečným jarným počasím. Záverečné súťaže moderovala Vierka Staviarska, ktorá mala príhovor plný zaujímavostí z histórie aj súčasnej kynológie. Vďaka pani Staviarskej sme sa dozvedeli, že Nitra je v mysliach hlavne starších kynológov Mekkou slovenského výstavníctva – dátujú sa tu počiatky prvých medzinárodných výstav psov na Slovensku. Šampión šampiónov je vyvrcholenie výstavnej sezóny. Schádzajú sa na ňom Tí, ktorí dokázali so svojimi psami zvíťaziť a získať najvyššie tituly.
Plemeno Rodézsky Ridžbek aj keď v malom zastúpení bolo prezentované krásnymi jedincami zo Slovenska aj zahraničia. Veľký úspech zožala hlavne chovateľská stanica Lowenschwanz, ktorá mala obsadené svojimi jedincami všetky triedy. Týto jedinci uspeli nielen v základnom hodnotení, ale boli úspešní aj v záverečných súťažiach.
Touto cestou by som chcela vyzvať všetkých chovateľov a majiteľov tohto ušľachtilého plemena k účasti na reprezentačných výstavách, pretože v dnešnej veľmi uponáhľanej dobe , život človeka plný zhonu si často vyžaduje sa zastaviť. Je tu miesto a možnosť na odreagovanie a na chvíľu v ktorej cítite, že máte v blízkosti spriaznenú dušu – nášho psa. Určite treba spomenúť aj úžasný pocit majiteľa s výborným výsledkom na takto významnej udalosti. Ďakujem všetkým ktorí sa zúčastnili a s hrdosťou reprezentovali naše plemeno.
Fajkusová Michaela
 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2022 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:34
štatistiky
RR-shop