Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Reportáž zo Svetovej výstavy psov v Miláne 2000  
Autor: Monika Tušanová| Nedeľa, 09.07.2000 | Téma: Výstavy (3366 čítané)
 
Dňa 22. 6. 2000 sa konala Svetová výstava psov v Miláne. Bola to tá najprestížnejšia súťaž a vyvrcholenie tohtoročnej výstavnej sezóny. A bolo sa naozaj na čo pozerať. Zišli sa majitelia ridgebackov zo všetkých kútov Európy. Bola som prekvapená, koľko rôznych typov ridgebacka sa predviedlo vo výstavnom kruhu. Posudzovateľ Hans Müller, predseda FCI, ridgebackom naozaj rozumie. Sám bol predsedom ridgeback klubu a má k ridgebackom blízko. Posudzoval veľmi pozorne a neušla mu (až na pár drobností) žiadna chybička. Vybrať Svetového víťaza spomedzi 67 ridgebackov je veľká zodpovednosť. Pán Hans Müller posudzoval bez väčšej prestávky od 10 – 17 hod. a výsledný verdikt znel: Titul svetový víťaz plemena Rhodesian ridgeback pre rok 2000 sa stáva pes IKIMBA SHADYRIDGE OKOA – v spoluvlastníctve chovateľky a fínskej predsedníčky ridgeback klubu pani Marianne Aaltonen s USA chovatelkou U.B.Ekengren. Pani Aaltonen predviedla v triede šampióniek, ešte jednu krásnu sučku ASLAN´S DOLLY OF IKIMBA. Titul Svetový víťaz bol zadaný rovnako krásnej sučke, tiež z Fínska, sučke MALOZI 
ADIMIKA od fínskej chovateľky a zároveň aj majiteľky Miettinen Tuija. Zdá sa, že v ten deň kraľovali Fíni, ale keď dnes si doma listujem v albume fotografií, ktoré som z každého jedného psíka vo výstavnom kruhu urobila (rada sa s vami o ten zážitok podelím a ukážem ich na najbližšej schôdzi), nemôžem nesúhlasiť s výberom rozhodcu. Boli to v ten deň v Miláne dva najkrajšie ridgebacky. A obidva v triede otvorenej! 
Najväčšiu a úprimnú radosť, hoci mojim favoritom bol náš syn African Red Stone Arnold, mi v ten deň urobil psík z Čiech CASPER BOEMIA GOLD, ktorý získal pre českú kynológiu ale predovšetkým pre svoju chovateľku pani Vaculovú, prekrásny titul Svetový víťaz mladých. Úprimne Casperovi a jeho majiteľom Foltánovcom v mene všetkých členov nášho klubu blahoželám. 
Všetky ridgebacky zo Slovenska i z Čiech sa predviedli perfektne. 
ADAM z BLEDÉHO ÚDOLÍ, BASKO z BLEDÉHO ÚDOLÍ, AMAL SILESIAN HARTA, AFRICAN RED STONE ARNOLD, BILLY NUMA II, CALIBRA M´HULU BAAS, ADELAIDE WADARU a ASÍLIE BABAKAR. 
Všetci odchádzali z kruhu so známkou „VÝBORNÝ“. 
Ukázali, že vieme svojimi chovmi konkurovať hocikde na svete. Sučka ADELAIDE WADARU navyše obsadila v tvrdej konkurencii 13 sučiek v triede otvorenej pekné tretie miesto. Myslím, že naši ridgebaci sú pekní a porovnateľní s ridgebackmi, kde s chovom začali už omnoho skôr. 
Jasným signálom, že sa ridgebackom plne venujeme je aj fakt, že už pomaly nikde v Európe sa neschádza tak veľké množstvo ridgebackov na výstavách, ako u nás na Slovensku, či v Čechách.

Monika Tušanová,TUSANI kennel, 2000Poznámka: článok neprešiel jazykovou úpravou
 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2023 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:23
štatistiky
RR-shop