Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Pozor na podvodníkov!  
Autor: Ildiko Fabo| Pondelok, 27.10.2008 | Téma: iné... (4801 čítané)
 
Vážení chovatelia a aj budúci chovatelia, chcela by som Vás upozorniť a dať vám na vedomie dôležitú skutočnosť, ktorá sa nám stala pri predávaní našich šteniatok.
Oslovil ma záujemca o šteniatko z našej chovateľskej stanice zo zahraničia z Walesu, predstavil sa a žiadal informácie o šteniatkach. Po mojej odpovedi ma žiadal o kontaktné údaje ako je meno a adresa, aby mohol poslať zálohu. Povedal, že šteniatko si príde vyzdvihnúť jeho osobný veterinár. Asi po 6 dňoch k nám dorazila obálka, ktorá obsahovala šek. Po otvorení som zistila, že namiesto nami požadovanej zálohy za šteniatko bolo na šeku 5000 EUR. Hneď som kontaktovala záujemcu a on mi vysvetlil, že sa pomýlil a že verí že, sme seriózni ľudia a žiadal ma, aby som zobrala šek do banky a vybrala peniaze. Ďalší postup mal byť, aby som zvyšnú sumu poslala späť cez Western Union Money Transfer. Medzi tým sme sa spoznávali, samozrejme som ho žiadala o informácie, kde naše šteniatko bude bývať, o fotografie a všetky ďalšie podrobné informácie a on ma uisťoval, že šteniatko pôjde do dobrej a milujúcej rodiny. Síce sme mali obavy a pochybnosti, ale ten pán sa naozaj zdal, že je milý a dôveryhodný.
Na ďalší deň sme išli do banky, kde nám povedali, že šek je v poriadku, ale postup v takomto prípade je, že si šek overia cez zahraničnú banku, čo trvá asi 6 týždňov. Tu sa celá situácia začala komplikovať, vypytovala som sa mojich známych a natrafila som na jedného chovateľa, ktorý mi hneď povedal, že to je podvod. Vysvetlil mi celý postup, že šek síce je pravý, ale ako náhle podvodníci zistia, že je odovzdaný v banke začnú tlačiť na človeka, aby šteniatko odovzdal, tiež aj zvyšné peniaze žiadajú naspäť a tvrdia že peniaze prídu na účet, čo sa nikdy nestane. Od toho dňa, ako podvodník zistil, že šek som neodovzdala do banky , dokonca som ho žiadala, aby pôvodný šek stornoval a poslal zálohu cez Western Union Money Transfer sa už „záujemca“ viac neozval.
Som šťastná, že sme tento podvod odhalili, lebo si neviem ani predstaviť , ako by to pokračovalo v opačnom prípade a hlavne to kde by naše šteniatko skončilo.
Dúfam že nikto nenatrafí na takýchto podvodníkov a že šteniatkam vždy nájdete ten najlepší domov.

S pozdravom Ildiko Keszelyova, Október 2008
Ke-Fa-Ri´s rhodesian ridgebacks www.kefaris.sk
 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2023 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:73
štatistiky
RR-shop