Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Úspešné zavŕšenie výstavnej sezóny 2006  
Autor: RRSK| Pondelok, 18.12.2006 | Téma: Výstavy (3761 čítané)
 

Jeden víkend - dve výstavy - tri prestížne tituly roka pre Slovensko! Úspešné zavŕšenie výstavnej sezóny pre rok 2006. V sobotu na Derby výstave Budapešti bodovali Tusani Ani Jim Beam, ktorý v silnej konkurencii získal titul Derby víťaz 2006. BOB získal Ascot a Derby BOB Jim Beam. Posudzoval pán Kardos Vilmos. V nedeľu na výstave Champion Show 2006 titul Šampión roka 2006 u psov získal Asani Esence of Haika a u súk sa stala Šampiónkou roka 2006 Macumazahn Tusani Pearl. BOB získal Asani. Posudzoval Dr. Jakkel Tamás u odborníkov vysoko cenený a uznávaný medzinárodný rozhodca. Dr. Jakkel je pozývaný na RR špeciálky v USA, Kanade, Austrálii i v Európe a tiež posudzoval RR na najprestížnejšej výstave akou je Cruft v Anglicku! Veľmi si vážime jeho hodnotenia a ním zadané prestížne tituly Šampión roka 2006.

Tieto výstavy sú každoročným vyvrcholením výstavnej sezóny v každej krajine. Sú to výstavy s leskom a vianočnou atmosférou. Po nich prichádza bilancia, hodnotenie... pre chovateľov radosť z potomstva, prehodnotenie i zúročenie informácií, pre vystavovateľov - športovcov radosť i sklamania z úspechov i prehier. Mnohí sa stretávajú aj s novým pocitom - "vôňou" závisti. To všetko patrí k výstavám a vystavovaniu, pretože každého k opakovaným návštevám preplnených hlučných hál motivuje iný cieľ.

Myslím si, že rok 2006 bol mimoriadne úspešný pre slovenských ridgebackov, vystavovateľov i slovenský odchov. Chcem poďakovať Vám všetkým, ktorí ste nám robili dobré meno doma i v zahraničí. Je cítiť, že sme v chove plemena za posledné roky urobili veľký krok dopredu. Máme naozaj pekných psov, je ich čím ďalej, tým viac a sú konkurencieschopní doma i v zahraničí. Pevne verím a dúfam, že nezaspíme na vavrínoch a naši chovatelia budú aj naďalej vynakladať zvýšené úsilie v chove, správne zúročia doterajšie informácie a bude sa nám rovnako dariť aj nasledujúce roky.

Monika Tušanová

Podrobné výsledky a množstvo fotografií z posledných tohtoročných výstav nájdete TU

 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2023 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:48
štatistiky
RR-shop