Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Morálna kríza SKCHR pokračuje  
Autor: RRSK| Piatok, 08.12.2017 | Téma: Riadenie chovu RR na SK (772 čítané)
 

Verejnosťou sa šíri informácia, že pes člena SKCHR sa podieľa na chove psov bez preukazov o pôvode. Pes má pochádzať z chovu člena súčasného vedenia SKCHR. Ak by sa úmysel dokázal, je povinné vedenie SKCHR takého člena v zmysle svojich stanov i poriadkov nadriadených orgánov vylúčiť. Na toto závažné porušenie FCI predpisov bolo údajne vedenie SKCHR upozornené zahraničným chovateľským klubom, a to oficiálnou cestou.

Ubehlo už pol roka a verejnosť očakáva minimálne prehlásenie chovateľského klubu či, a ako tento medzinárodný škandál rieši.

Slovenskí chovatelia ctiac pravidlá FCI stále veria, že tieto pravidlá rovnako rešpektuje aj chovateľský klub na Slovensku. Je treba poukázať na fakt, že Slovenský klub chovateľov ridgebackov si viac ako 20 rokov budoval renomé doma i v zahraničí. Chovatelia naň spoliehajú, a to obzvlášť v tomto pre nich ťažkom období. Dúfajú, že sa vedenie klubu postaví čelom k riešeniu aj pre nich nepríjemných káuz, a nielen k tým, ktoré sa členom vedenia hodia. Nečinnosť, čí prijímanie zlých rozhodnutí totiž už dlhodobo rezonujú a vrhajú zlé svetlo na všetkých slovenských chovateľov i organizovanú kynológiu na Slovensku celkovo.

Nejde o to, čo sa stalo, je možné, že šlo o nešťastnú náhodu, či podcenenie situácie majiteľom psa. Nakoniec, môže sa to stať každému z nás. Nevieme kde je pravda. Ide o to, že vedenie SKCHR sa nevie čestne a zodpovedne postaviť k naozajstným problémom, nedokáže jasne definovať problém a zaujať stanovisko, čo v konečnom dôsledku môže škodiť aj majiteľovi predmetného psa a každopádne škodí celkovému renomé slovenského chovu.


R.T., Informačný portál RRSKsúvisiace články

 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2019 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:31
štatistiky
RR-shop