Slovenčina English
homepageBreeders diaryPregnancy calendar
home
všetko o RR
štandard
RR magazín
publikácie
inzercia šteniat
výstavy
archív
Vstup do databáz
Vstup do databáz
chovateľstvo
krycí psi
chovné suky
šampióni
www links
osobné stránky
chovatelia
užitočné linky
RR v núdzi
RR Shop
 
 
kontakt
Rhodesian Ridgeback SK 20years
Späť
Ako sa dá mazať história a utratiť poctivých chovateľov  
Autor: RRSK| Štvrtok, 08.06.2017 | Téma: Riadenie chovu RR na SK (1233 čítané)
 

Nájdite ten správny dôvod!

Ako prvé - je nutné si nájsť dobrý dôvod pre utratenie, ktorý dlhodobo rezonuje a dobre sa šíri medzi chovateľskou i laickou verejnosťou. Z historickej skúsenosti, a to nielen na politickej scéne, sa najviac osvedčila téma finančná. A keďže sme spoločnosť chovateľov, druhá zaručená téma bude chovateľská.

Je dobré preto svoju pozornosť zúžiť a sústrediť sa na tieto dve základné okruhy a zasiať zrno obvinení na poli:
a) z finančnom,
b) chovateľskom.


Toto sú témy, ktoré sa medzi chovateľskou verejnosťou budú zaručene šíriť rýchlosťou vetra, a aj medzi zorientovanými a súdnymi osobami zanechávajú trvalú a nezmazateľnú stopu pochybností... Veď „bez vetra sa ani lístok nepohne“...

Ak je chovateľ navyše funkcionár alebo iný činovník v kynológii, nie je problém šíriť o ňom medzi verejnosťou napríklad to, že svojimi rozhodnutiami ovplyvňoval chovateľstvo v danej krajine. Táto fráza je sama o sebe neutrálna a v poriadku, pokiaľ tam nepridáte štipku lži, napríklad, že sa uchovňujú jedince podľa ľubovôle a že sa ovplyvňujú vyhodnotenia zdravotných testov, čoho dôkazom môže byť, že daný chovateľ má štatisticky zdravšiu populáciu... atď. Takéhoto človeka, chovateľa treba utratiť!

Ako však naložiť s tým, čo tu po ňom ostalo?

Keď sa už smrad rozšliapaných výkalov dostatočne rozšíril medzi širokú odbornú i laickú verejnosť, máte vyhranú prvú bitku, avšak nie celú vojnu! K tomu, aby sa z času na čas neobjavovali vo verejnosti pochybnosti o pravde a lži, je nutné sa postarať aj o to, aby bola verejnosti do budúcna prístupná iba vaša verzia argumentácii!
To znamená
a) zmiesť zo sveta všetky ďalšie informácie, ktoré by mohli v budúcnosti spochybniť vaše rozhodnutia, čí prinášať úvahy na zamyslenie,
b) spochybniť všetku prácu chovateľa pre plemeno a verejnosti ju predostierať ako nelojálnosť voči SKCHR alebo nekalú propagandu na “úkor??? SKCHR“,
c) vymazať prítomnosť chovateľa,
d) vymazať históriu chovateľa.

Nie je to ľahký oriešok, ale dá sa to!

Postupnými cieľavedomými dielčimi krokmi k tomu po nejakom čase dospejete. Je dôležité pritom zachovať postupnosť. Až po naštrbení verejnej mienky a postavenia chovateľa mimo spoločnosť organizovaných chovateľov môže prísť na rad mazanie jeho prítomnosti aj histórie.

Ako prvé odstránite z informačných médií chovateľského klubu
a) všetky chovné suky a psov chovateľa
a presuniete ich do archívu medzi nechovné, staré a mŕtve psy,
b) vymažete existenciu jeho chovateľskej stanice tým, že nebudete viesť a uvádzať jeho meno nikde na žiadnom zozname chovateľov,
c) nebudete uvádzať jeho aktuálne vrhy, ba ani odchovy.

Po týchto krokoch odstránenia existencie chovateľa z informačných médií klubu spravujúce plemeno na Slovensku (pod ktorým tento chovateľ naďalej chová a ktorému odvádza nemalé poplatky), prichádza druhá - už nie tak ľahká fáza – a to zmazať aj osobnosť chovateľa z histórie tohto združenia a povedomia širokej verejnosti.

Začnite zľahka, nenápadne, najlepšie na miestach, ktoré sú prístupné iba členom združenia.
a) Vezmite si duševnú prácu chovateľa za svoju, urobte v nej zopár formálnych zmien a podpíšte sa za ňu. Takto postupne pokračujte nenápadne aj v ďalších článkoch a prácach chovateľa. Postupom času už verejnosti nebude jasné čo bolo skôr. Vajce, či sliepka. Ak sa rozhodnete pre samostatnú tvorbu, písomnú či verbálnu (odborné články, semináre, prednášky a pod.), nikdy neuvádzajte ako zdroj autora chovateľa, ktorého sa snažíte vymazať z histórie.
b) Vyhraďte si právo na propagáciu plemena a stiahnite všetky jeho hodnotné prezentácie i kolektívnu prácu chovateľov plemena z médií na ktoré máte dosah.

Ak sa vám to všetko podarí, podaril sa vám husársky kúsok hodný obdivu a slávy. Utratili ste jedného zo svojich chovateľov!

Následne si už môžete bez hanby vziať za svoje aj 20 rokov budované dobré meno plemena a jeho chovateľského klubu a chrániť si ho ako vlastné dieťa!

Avšak je na zamyslenie, či pri takomto kúpaní dieťaťa ho nevylievate z vaničky spolu so špinavou vodou...

Zdá sa Vám to nemožné? Nič nie je nemožné! Treba len chcieť! ... a mať tú moc to urobiť.

R.T., Informačný portál RRSK


Pod takéto činy a rozhodnutia sa podpisuje Správna rada SKCHR v zložení:
Jana Bagarová, Ján Handzuš, Milada Krchňavá, Alexandra Pádivá a Michaela Fajkusová


 

Copyright ©www.rr.sk . Obsah stránok podlieha autorským právam.
Kopírovanie akejkoľvek jej časti len so súhlasom autora a majiteľa stránok.
Všetky práva vyhradené!

                     © 2005 © 2021 www.rr.sk
Rhodesian Ridgeback klub Slovakia
Heslo: 
Číslo:   
napísali o nás
záujem o členstvo
kontakt
plánované akcie
klubové dni
klubové súťaže
povahové testy
Návštevy
Online:44
štatistiky
RR-shop